Background Image

Przerwa Urlopowa


Hotel i Restauracja będą nieczynne w okresie od 14-07-2017 do 30-07-2017

Holiday Break


Hotel and Restaurant will be closed in the period from 14-07-2017 to 30-07-2017

Ferienpause

Hotel und Restaurant wird von 14-07-2017 bis 30-07-2017 geschlossen werden

przerwa urlopowa1

Atrakcje turystyczne w Swarzędzu i okolicach

swarzedzkie centrum sportu kosciol muzeum przyrodniczo lowieckie

Cudze chwalicie, swego nie znacie... Serdecznie zapraszamy Państwa na wycieczkę po zabytkach i innych atrakcyjnych miejscach, które znajdziecie Państwo na terenie Miasta Swarzędz i w najbliższych okolicach.

Miłośnicy dwóch kółek mogą spodziewać się wielokilometrowych tras, gdyż na terenie Gminy Swarzędz znajduje się wiele szlaków rowerowych. Najbardziej znany to Cysterski Szlak Rowerowy, który początek swój ma w Poznaniu, następnie biegnie wzdłuż Jeziora Swarzędzkiego m.in. przez Wierzenicę, Zielonkę, Dąbrówkę Kościelną, Wągrowiec. Koniec szlaku znajduje się w Dąbrówce Kościelnej. Łączna długość trasy wynosi 143 km.

Kolejny szlak przygotowany został przede wszystkim dla miłośników turystyki samochodowej i nazywa się Szlakiem Kościołów Drewnianych. Trasa prowadzi wokół Puszczy Zielonka. Obejmuje dziewięć kościołów, a jej łączna długość wynosi 90 km. Dwa z tych kościołów znajdują się na terenie Gminy Swarzędz - jeden w Uzarzewie (Kościół p.w. Św. Michała Archanioła), drugi - w Wierzenicy (Kościół Parafialny p.w. Św. Mikołaja).

Co jeszcze warto zobaczyć?

Na uwagę zasługuje choćby Muzeum Przyrodniczo - Łowieckie w Uzarzewie, które zostało otwarte w 1977 r. Można w nim zobaczyć m.in. kości wymarłych zwierząt, w tym takich, które już nie występują na terenie Wielkopolski, broń myśliwską, liczne trofea. Osobna sala została poświęcona zwierzynie płowej - sarnie i jeleniowi. 

Będąc w Swarzędzu, warto zajrzeć również do Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, które w swojej ofercie posiada m.in.: pływalnię Wodny Raj, kompleks odnowy biologicznej (dwie sauny suche i dwa gabinety masażu), kręgielnię, sezonowe lodowisko, halę sportową, korty tenisowe, boiska sportowe, skatepark. W bliskiej odległości od SCSiR znajduje się przystań nad Jeziorem Swarzędzkim, na której można wypożyczyć różnorodny sprzęt wodny, taki jak: kajaki, rowery wodne, łódź wiosłową oraz tradycyjne rowery. W sezonie zimowym na przystani można spotkać miłośników kąpieli w lodowatej wodzie - Swarzędzkie Morsy. Warta uwagi jest także ścieżka zdrowia, która składa się z 14 elementów do ćwiczeń.

Następnym punktem wycieczki może być Kościół p.w. Św. Marcina, który zbudowany został w XII w. jako drewniany, a od XVI w. jest murowany. W 1968 r. został uznany za zabytek. Dumą Kościoła jest rzeźba z XVII w. - Pieta Swarzędzka, którą odrestaurowano w 2012 r.

Dla miłośników mocnych wrażeń, kilka kilometrów od Swarzędza, znajduje się park linowy - Caskader Park w Kobylnicy. Oferuje cztery trasy linowe o różnym stopniu trudności. Wszystkie zakończone są "zjazdem tyrolskim", który gwarantuje niesamowite wrażenia.

Wymienione powyżej atrakcje to tylko niektóre z szerokiego wachlarza. Swarzędz i okolice to tereny niezwykle atrakcyjne turystycznie, dlatego też serdecznie zapraszamy do odwiedzenia również naszego lokalu Astoria Romantica, który położony jest w bliskiej odległości od malowniczych terenów Jeziora Swarzędzkiego.