Bardzo ważnym składnikiem wyposażenia są wygodne buty.

Każda wyprawa w góry powinna być dokładnie przygotowana a także przemyślana. Dotyczy to zarówno spokojnej wycieczki w gronie rodzinnym w niskie i łatwo dostępne pasma górskie, jak również poważniejszych wypraw w Tatry czy Alpy. Powinniśmy nie tylko i wyłącznie sumiennie zaplanować trasę i jej poszczególne etapy, ale też zadbać o właściwy ekwipunek a także wyposażenie każdego uczestnika wyprawy. Bardzo istotne są z pewnością właściwie dopasowane plecaki.

 

Muszą być one wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałego materiału, pojemne i jak najlżejsze. Jeżeli mamy zamiar nocować u podnóża gór i dzień w dzień odbywać wycieczkę, plecaki mogą być trochę mniejsze niż w sytuacji kilkudniowej trasy obejmującej noclegi w schroniskach lub pod namiotem, jaki wszak także trzeba dźwigać na swoich ramionach. Następnym bardzo ważnym elementem wyposażenia są właściwie dopasowane oraz wygodne buty najlepiej nie nowe, ale wypróbowane wcześniej na dłuższych spacerach.

 

W ten sposób unikniemy niemiłych zdarzeń na trasie. Nie powinniśmy również zapominać o porządnej odzieży przeciwdeszczowej. W dodatku trzeba zabrać ze sobą parę sztuk odzieży zmiennej, podstawowe przybory toaletowe, wodę i przekąski na drogę a ponadto apteczkę pierwszej pomocy. Przydatna będzie również aktualna mapa, telefon komórkowy z aparatem fotograficznym oraz krem z filtrem. Dobrze przemyślana wyprawa w tereny górskie pozwoli zapewnić jej bezpieczeństwo, zaś podróżowanie będzie wówczas prawdziwą frajdą.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *