Ciekawe wanny do łazienki

Często podczas remontu lub urządzania łazienki pojawia się odwieczny problem: czy zdecydować się na prysznic, czy może zamontować w łazience wannę. Możliwość wzięcia ciepłej relaksującej kąpieli to dla wielu osób jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu. Trudno jest im zrezygnować z wanny nawet wtedy, gdy łazienka ma małą powierzchnię. Niektórzy natomiast wannie poświęcają odrębne pomieszczenie w domu, tworząc w nim tak zwany pokój kąpielowy.

Wanna prostokątna czyli alternatywa do małej łazienki

W przypadku naprawdę małej łazienki, wybór kształtu wanny trzeba sobie dobrze przeanalizować. Z reguły najlepiej sprawdza się po prostu klasyczna wanna prostokątna. Łatwo można ją zabudować na przykład za pomocą płytek, co jest często wybieranym rozwiązaniem. Dzięki temu wanna prezentuje się lepiej, ładnie współgrając z wystrojem łazienki. Wanna o takim kształcie z reguły mieści się nawet w malutkiej łazience w bloku, która ma kilka metrów kwadratowych powierzchni.

Wanny o kształcie półokrągłym

Wanny półokrągłe były szalenie popularne kilkanaście lat temu. To właśnie wtedy Polacy chętnie montowali je w swoich łazienkach, tak naprawdę nie zważając na to, że generalnie są one mniej ustawne niż wanny prostokątne. Dzisiaj to właśnie wanna prostokątna jest modniejsza i ma bardziej współczesny design niż wanna półokrągła. Jednak nawet te modele znajdują swoich miłośników. Tego typu wanna to dobre rozwiązanie do naprawdę dużej łazienki, którą stosunkowo trudno zagospodarować. Poza tym to właśnie te modele wanien najczęściej są wyposażone w różnego rodzaju bicze wodne i masaże, a nawet opcję jacuzzi. Z taką wanną można zatem stworzyć w swojej łazience prawdziwą strefę relaksu i małe domowe spa.

Wanna wolnostojąca

Najbardziej modna opcja to wanna wolnostojąca. Żeby zamontować taką wannę w domu trzeba jednak rzeczywiście mieć sporą powierzchnię łazienki. Poza tym nie jest to raczej tania łazienka, a łazienka w wydaniu luksusowym. Do takiej wanny trzeba przecież dokupić chociażby drogą baterię, która może kosztować nawet kilka tysięcy zł. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku urządzania łazienki, tak zwany pokój kąpielowy to jedna z najbardziej pożądanych opcji. Właśnie tak urządzają swoje łazienki ludzie majętni, dla których relaks w domowym SPA to doskonała opcja na co dzień.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *