Corten beton cienkowarstwowy nadający się doskonale do posadzek.

Urządzając nasze mieszkania lub stawiając domy częstokroć intensywnie zastanawiamy się, w jaki sposób możemy je jeszcze bardziej upiększyć. Szczególnie dotyczy to posadzek oraz ścian. Przykładowym rozwiązaniem będzie tutaj zastosowanie pewnych rodzajów betonu. Są to modny beton dekoracyjny, czyli taki, który to możemy inaczej określić jako beton na ścianę a dodatkowo cienkowarstwowy corten beton – sprawdzający się doskonale do wszystkich posadzek. Pierwszy wymieniony beton jest niczym innym jak gotową masą, jaka po nałożeniu na ścianę wygląda jak ”surowy” beton.

Jest on zrobiony, co ważne, tylko na podstawie naturalnych wypełniaczy na wapiennym spoiwie a oprócz tego jest barwiony pigmentami pochodzenia naturalnego. Dekoracyjny beton stanowi oczywiście znakomitą ozdobę dla wszystkich nowoczesnych wnętrz. Dzięki niemu możemy uzyskać właściwy efekt deskowania, i inny, przykładowo całkiem gładki albo z wżerami. Za to jeżeli chcemy mieć dekoracyjne posadzki, to świetny będzie cienkowarstwowy corten beton. Ma on grubość około dziesięciu milimetrów, a także jest wykonany na bazie z półsuchego jastrychu. Co istotne, sprawi, iż posadzka we wszelkich typach pomieszczeń będzie bardzo wytrzymała.

Posadzka będzie również mieć różną strukturę i barwę, polerowana do określonego poziomu połysku. Czas zrobienia posadzki z takiego wyjątkowego betonu cienkowarstwowego szacuje się na około 10 dni. W jakim miejscu najlepiej go wykorzystać? Np w kuchni, ponieważ dzięki niemu nie ma mowy o plamach. Idealnie pasuje także do naszych nowoczesnych łazienek!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *