Do produkowania takich kabli wykorzystuje się miedź, stal lub aluminium.

Odpowiednio dopasowany kabel HDMI gwarantuje możliwość podłączenia się np laptopem do Telewizji, ale nie tylko bo z techniki hdmi korzysta o wiele więcej sprzętów elektronicznych. Są to m.in. monitory, konsole do gier jak Playstation, rzutniki hd czy soundbary. Wszystkie z tego typu urządzeń możemy przyłączyć za pomocą dedykowanego kabla hdmi.

Do produkcji wykorzystuje się miedź, stal bądź aluminium. Jak z pewnością się domyślasz te wykonane z aluminium powiązane są z kiepską jakością, natomiast cudowne to te wykonane z miedzi beztlenowej.W chwili obecnej rozróżniamy 3 rodzaje przewodów hdmi, nazwijmy to 3 standardy:

1. Przewód HDMI 1.4 – przepustowość: 10,2 Gb/s, maksymalna jakość wideo: FullHD/60fps lub 4K/30fps, brak obsługi HDR.

2. Przewód HDMI 2.0 – przepustowość: 18 Gb/s, maksymalna jakość wideo: 4K/60fps, obsługa statycznego HDR.

3. Przewód HDMI 2.1 – przepustowość: 48 Gb/s, maksymalna jakość wideo: 4K/120fps albo 8K/120fps, obsługa dynamicznego HDR.

Długość kabel hdmi hdr także posiada bardzo duże znaczenie. Twierdzi się, że długość do pięciu metrów gwarantuje generalnie brak straty jakości. Warto pamiętać aby ten kabel hdmi hdr nie był zbyt małej długości, dlatego, że może nasza instalacja elektryczna być zbyt sztywna, ani także zbyt długi bo może się ktoś w ten kabel zaplątać, ponadto im większy będzie kabel hdmi tym znacznie zwiększamy możliwość utraty jakości przesyłania danych.

Drogi nie w każdej sytuacji oznacza lepszy bo nie istotne że mamy “pozłacane” czy też “platynowe” końcówki takiego kabla, ważniejszą informacją która ma wpływ na jakość przesyłu będzie jednakże materiał z którego jest on wykonany.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *