Im większy stopień ryzyka ponosi pożyczkodawca tym oczekuje on wyższego wynagrodzenia.

Bez wątpienia nie można nie zgodzić się z przysłowiem głoszącym, że najlepszym nawykiem jest nie pożyczać gotówki w ogóle, tymczasem świat ma jak to zwykle bywa do wtrącenia własne tzw. trzy grosze oraz praktycznie nierealne jest w dzisiejszych czasach spotkanie kogokolwiek, kto nie doświadczyłby w ciągu swojego życia problemów powiązanych z płynnością finansową.
Bez względu na to czy te problemy tyczyły się budżetu domowego czy też firmowego, to przykładowym rozwiązaniem , które pozwala na poradzenie sobie z kryzysem jest na pewno pożyczenie pieniędzy. Dobrym rozwiązaniem tej sytuacji byłoby pewnie pożyczenie potrzebnej sumy pieniędzy u znajomych oraz najbliższej rodziny, którzy nie chcieliby odsetek od kredytu, lecz bywa i tak, że nie mamy nikogo dysponującego wolnymi środkami finansowymi albo zwyczajnie nie chcemy się prosić o gotówkę (niestety pożyczanie od rodziny ma własne wady). W takim przypadku z pomocą przychodzą nam zwykle banki lub pozabankowe instytucje finansowe, które za należytą zapłatą (to znaczy oprocentowaniem) przekażą wam niezbędne środki.
Dostanie kredytu w banku, choć w zasadzie jest dużo tańsze aniżeli get-money.pl – szybka pożyczka pozabankowa, wymaga jednak posiadania dość dużej zdolności kredytowej oraz dobrej historii , która dotyczy spłaty wcześniejszych kredytów. Jeżeli nie posiadamy tychże cech to praktycznie będziemy mogli właściwie zapomnieć o dostaniu kredytu w banku, jaki co prawda pobiera mniejsze oprocentowanie, ale nie jest skłonny do dużego ryzyka. Zupełnie inaczej sprawy wyglądają w wypadku firm pożyczkowych, dla jakich pułap podejmowane z ich strony ryzyka jest niesłychanie dużo wyższy niż w przypadku zwykłego banku, co jest jednakże związane z większymi odsetkami które przyjdzie nam zapłacić za przyznanie pożyczki. Nie ulega wątpliwości, że nic nie ma za darmo i im większe ryzyko ponosi dany pożyczkodawca tym oczekuje za to ryzyko wyższego dochodu. Trzeba mieć na uwadze fakt, że część pożyczkobiorców w ogóle nie będzie w stanie spłacić swojego zobowiązania i to z tym właśnie ryzykiem powinna się liczyć instytucja , która decyduje się na pożyczenie wam pieniędzy. Zdarza się jednakże i tak, iż w niektórych firmach zajmujących się pożyczkami, szczególnie tych z większym kapitałem a także dłuższym stażem na rynku pracy, będziemy mieli możliwość otrzymać pożyczkę bez żadnych kosztów w ramach reklamy. Istnieją pewne kwotowe ograniczenia a także z reguły trzeba takie zobowiązanie spłacić w stosunkowo krótkim czasie (przeważnie nie dłużej niż w przeciągu sześćdziesięciu dni), ale za to nie jesteśmy zmuszeni oddawać ani grosza więcej niż to co pożyczyliśmy od danej firmy.
Firmy pożyczkowe również zwracają uwagę na zdolność kredytową klienta, który zamierza u nich pożyczyć pieniądze aby spełnić własne potrzeby, natomiast w tym przypadku mamy możliwość sobie pozwolić na odrobinę gorszą historię kredytową a także trochę gorsze zarobki. Ceną za takie pobłażliwsze podejście do nas jest łączny koszt jaki będziemy musieli ponieść przy spłacania naszego zobowiązania, jaki bez wątpienia przekroczy dziesięć procent rocznie, a w bardzo wielu sytuacjach dosięgnie również kilkudziesięciu procent w skali roku.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *