Najcenniejsze są wyrazy, które same się pozycjonują.

Prawdopodobnie każdy funkcjonujący w internetowej branży, i wiele osób spoza niej, słyszało o gigantycznych cenach niektórych stron internetowych. Niektóre są sprzedawane za miliony. Jak obliczyć wartość witryny www i dobrze na niej zarobić? Nie jest to proste i jednoznaczne.

 

Na początku należy rozłożyć wycenianie stron internetowych www na dwie rzeczy: jest to wartość strony. Jest możliwość sprzedać samą domenę, inaczej adres witryny, lub skończony a także funkcjonujący już serwis czy też blog. I nie jest to oczywiste, że więcej zarobimy na gotowej stronie, ponieważ czasem zdarza się, że sam adres wart jest znacznie więcej. Jakie adresy stron internetowych są tak wiele warte? Najcenniejsze są ewidentnie słowa, które właściwie same z siebie się pozycjonują. Sklep zajmujący się sprzedażą obuwia z adresem buty.pl z pewnością posiada znacznie większe szanse na sukces niż zupełnie nowa, przez nikogo nieznana nazwa. Dokładnie tak samo będzie z biżuterią czy innymi branżami. W pewnych przypadkach słowo nie musi pochodzić nawet z języka polskiego.

 

Dokonując rezerwacji na z nazwą korporacji, jaka prawdopodobnie za niedługo będzie chciała rozwijać się w Polsce także może okazać się znakomitym pomysłem. Wycenianiem gotowych portali internetowych trudnią się natomiast fachowcy, ponieważ w tym przypadku należy wziąć pod uwagę nie tylko i wyłącznie to jaki potencjalny dochód generuje konkretna strona, lecz też – a może przede wszystkim – jak duży jest jej potencjał. Przy ocenie potencjału strony powinno się być na pewno niewiarygodnie przewidującym oraz mieć dostęp do wielu analiz, które wykonują eksperci.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *