Naprawa lub renowacja rzeczy zepsutej czy zużytej zdaje się niepotrzebna.

W dzisiejszym świcie, w którym w 24 h wytwarzane są miliony nowych produktów, renowacja albo naprawa rzeczy zużytej czy zepsutej wydaje się bezsensowna. By nie podejmować trudu wiązanego z naprawa danej rzeczy znacznie łatwiej jest kupić następny egzemplarz. Postawa taka przyczynia się do produkcji dużej liczby odpadów a sam proces produkcji tak dużej liczby rzeczy negatywnie wpływa na nasze środowisko naturalne.

 

Problem ten dotyczy głównie elektroniki, do czego przyczynia się głównie ogromna konkurencja na rynku a ponadto nieustanne wprowadzanie nowych rozwiązań przez firmy działające w tej branży. Ze względu na poważnego zagrożenia dla środowiska, jakie stwarza utrzymywanie produkcji towarów na takim poziomie, powinniśmy pomyśleć nad naprawą przedmiotów, jakie nie musimy zastępować całkiem nowymi. Naprawa urządzeń elektrycznych tyczy się aktualnie głównie przedmiotów zabytkowych lub tych, które posiadają wartość sentymentalną dla posiadaczy. Bardzo dobrym przykładem jest renowacja radia, jakiej poddawane są np stare odbiorniki lampowe. Wszelkie renowacje istnieje możliwość zrobić samodzielnie, zwłaszcza przy urządzeniach o prostszej budowie albo udać się po pomoc do fachowców.

 

Proces ten nie musi dotyczyć jedynie zabytkowych urządzeń, które to mają służyć jako dekoracja. Naprawie oraz renowacji powinniśmy też poddawać przedmioty, które mają odzyskać swoją wartość użytkową, ponieważ to wyeliminuje konieczność ich wymiany.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *