NIK w Urzędzie Gminy

Jeżeli już chodzi o szeroko interpretowane bezpieczeństwo w urzędzie Gminy, to chodzi w tym miejscu przede wszystkim o bezpieczeństwo i poufność uzbieranych informacji. Wiadomym jest, że informacje są zmuszone przebiegać zarówno wewnątrz instytucji jak i między osobnymi jednostkami, tym samym szczególnie istotne okazuje się zagwarantowanie bezpieczeństwa ich transferowania. Powinien być wobec tego przyznany stosowny poziom ochrony, zaś szczególnie odnosi się to do wiadomości tajnych oraz danych osobistych, i zawartości wszelkich podpisanych transakcji.

Niezależnie od rozwiązań programowych trzeba w następstwie tego założyć coś, co nosi miano firewall sprzętowy, czyli tzw. ogniowa zapora przeciw uzyskaniu nieautoryzowanego dostępu, lecz właśnie typu sprzętowego, a nie rodzaju programowego. 1 z bardziej zalecanych wyjść tego typu jest tak zwany UTM Stormshield. Konfiguracja Stormshield UTM powinna być natomiast wypełniona poprzez profesjonalistę, tak aby nie było w ogóle obiekcji odnoszących się do prawidłowości jego działalności a także wymaganego rozmiaru osiągniętych zabezpieczeń.

Wydaje się to niezwykle istotne, ponieważ nagle może zdarzyć się nadzór Najwyższej Izby Kontroli w Urzędzie Gminy i w takim przypadku dobrze jest uniknąć wszelkich potencjalnych kłopotów. Dobrze jest pamiętać, że Najwyższa Izba Kontroli jest w stanie przeprowadzić nawet kilkanaście tyś. kontroli w trakcie 1-ego roku i idzie w tym miejscu o inspekcję wszystkich urzędów i instytucji, jakie Izba ma prawo poddać weryfikacji zasady, wedle której działa. Kontrola ma możliwość oczywiście tyczyć się paru rzeczy, jednakże bezpieczeństwo przekazywania wiedzy z pewnością zostanie też sprawdzone.

Czytaj dalej: bezpieczeństwo w urzędzie gminy

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *