Od tego czasu staram się bardzo dokładnie czytać sklepowy regulaminy.

Coraz częściejzamawiamy rozmaite rzeczy przez internet. Kupujemy ciuchy lub buty, ale też sprzęt agd i rtv który jest dużo tańszy aniżeli ten kupiony w zwykłym sklepie. Ażeby zamówić niezbędne produkty, jesteśmy najczęściej poproszeni o założenie bezpłatnego konta na danym portalu. Niemniej jednak by to uczynić, musimy zaakceptować obowiązujący regulamin, zgodzić się na przetwarzanie naszych danych osobowych czy też przesyłanie gazetek reklamowych. Jest to swego rodzaju podpisanie umowy z tym sklepem.

Regulamin www

W tym miejscu zaczynają pojawiać się schody, bo by dokładnie przeczytać wszystkie informacje potrzebowalibyśmy co najmniej paru godzin. A przecież takie zakupy on-line miały być łatwe, komfortowe oraz niezwykle szybkie. Jest niestety całkiem inaczej. Po minimalnym przejrzeniu, akceptujemy wszystkie zgodyoraz regulaminy. Tak de facto, nie do końca mając pojęcie na co zasadniczo się zgodziliśmy. Takim sposobem możemy trafić na oszustów. Kiedyś sama padłam ich ofiarą. Po założeniu konta w sklepie, początkowy miesiąc był bezpłatny, po upływie tego terminu, miały zostać naliczane opłaty, chyba że w odpowiednim momencie całkowicie zrezygnuję z członkostwa w klubie. Dokładnie tak uczyniłam, zanim minął miesiąc całkowicie zrezygnowałam z ich usług. Przeraźliwie się zdziwiłam, w momencie gdy po dłuższym czasie, otrzymałam pismo z wezwaniem do natychmiastowej zapłaty, wraz z ogromnymi odsetkami za każdy dzień zwlekania. A następne z ponagleniem. Postanowiłam omówić wzór umowy z dobrym prawnikiem. Doradził mi abym absolutnie nie płaciła tejże kwoty, ponieważ jest to zwykłe wyłudzenie pieniędzy, nigdzie w regulaminie nie ma mowy o takowych sumach.

 

Najadłam się wtedy bardzo dużo stresu. Od tego czasu staram się bardzo dokładnie czytać regulaminy sklepów, a jeśli coś jest nieczytelne, po prostu nie zakładam konta na takiej witrynie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *