Opcja na zapasową kopię obrazów

Aktualnie właściwie każdy posiada telefonu z Androidem i pozytywem tego systemu operacyjnego bywa to, że jest on absolutnie wielozadaniowy (tak naprawdę jak caluteńki smartfon). Co to znaczy? To oznacza, że smartphone użytkujemy już nie tylko do kontaktowania się, ale również np jako odtwarzacza filmów, konsoli do gier, odtwarzacza muzyki a ponadto aparatu fotograficznego.

Priorytetowo ta ostatnia możliwość jest ciekawa, ponieważ znaczy ona, że praktycznie żadna osoba z nas nie chodzi już z osobnym cyfrowym aparatem. Gdy foto aparaty rozpoczęły trafiać do telefonów, to były one dosyć kiepskiej klasy, natomiast teraz obiektywy zastosowane w komórkach są tak zaawansowane (zarówno pod kątem olbrzymiej ilości megapikseli, jak i samej klasy optyki), że spokojnie istnieje możliwość używać je jako pierwszego aparatu.

Problem ukazuje się tylko w tym miejscu, jeżeli już wymieniamy smartphone albo przykładowo poprzez przypadek skasujemy zdjęcie (kradzież komórki jest nadal dużym zjawiskiem). Dlategotakże na bieżąco musi być wykonywana kopia zapasowa android. Na szczęście jest to opcja dołączona w prawie każdy telefon oraz wystarczy ją włączyć w menu ustawień (uzyskajmy pewność, że kopia tyczy się wszystkiego, czyli również zdjęć, a nie na przykład tylko spisu kontaktów).

Istnieje też ponadplanowa opcja na kopia zapasowa zdjęć android – jest to przesyłanie sporej ilości świeżo wykonanych obrazów na nasz własny dysk Google dołączony do konta. Gratis posiadamy tam 15GB pojemności co bezproblemowo starcza na wiele tysięcy obrazków.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *