Paczki nie należy pakować w odporny na uszkodzenia sejf.

Przydarzyło się komuś z was kiedyś nabyć jakąś rzecz w internetowym sklepie i otrzymać zamówioną rzecz w stanie niekoniecznie zgodnym z tym czego oczekiwaliście?

Nie jest tu mowa o sytuacji, kiedy pracownik zwyczajnie pomyli się pakując wam całkiem inną rzecz, natomiast o raczej częstych przypadkach, w których przesyłka została, delikatnie mówiąc, źle potraktowana w trakcie transportu co skutkowało uszkodzeniem jej zawartości. Szczęśliwie zdarzenia, kiedy rzecz zostaje totalnie zepsuta są rzadkością, jednakże w dużej liczbie przypadków zdarza się, że podczas transportu przesyłki dochodzi do nieznacznego ułamania, pęknięcia czy zarysowania przedmiotu, co jest przyczyną, iż staje się on niepełnowartościowy, nawet jeżeli mimo tej wady funkcjonuje poprawnie. Powoduje to rozliczne problemy zarówno dla kupującego jak również dla osoby sprzedającej, który to wszak jest odpowiedzialny za dobre zabezpieczenie przesyłki. Musimy paczkę wysłać z powrotem, zamieniać co nie tylko jest bardzo czasochłonne niemniej jednak niesie z sobą ponadprogramowe koszty, których można w dość łatwy sposób ustrzec się poprzez należyte zabezpieczenie treści paczki. Danej rzeczy nie trzeba na 100% pakować w niepodatny na uszkodzenia sejf, który to wytrzyma wręcz wybuch bomby, niemniej jednak mamy możliwość, poprzez użycie stosownego wypełnienia, zmniejszyć niebezpieczeństwo awarii zawartości paczki.

W dystrybucji dostępne są różne wypełniacze ekologiczne mające obowiązek udaremniać poruszanie się przedmiotów w paczce a także w sytuacji silnego uderzenia w paczkę, co może się wszakże przydarzyć na każdym etapie przewozu, przejąć na siebie kinetyczną energię chroniąc tym samym zawartość naszej paczki. Nie zakładamy rzecz jasna iż paczki są w jakiś wyjątkowo brutalny sposób traktowane przez roznosicieli (choć zapewne również takowe wydarzenia mają nierzadko miejsce), ale nawet chaotyczne przemieszczanie się zawartości samochodu w trakcie transportu ma możliwość stać się przyczyną jakiegoś uszkodzenia. Należy pamiętać, że w przedsiębiorstwach zajmujących się transportemtakże są zatrudnieni zwykli ludzie którzy mogą, przykładowo w wyniku zmęczenia, źle ułożyć towar, który to w trakcie drogi będzie obijał się o pozostałe paczki. Należy być przygotowanym też a także na tego typu sytuacje, dlatego powinno się zastosować należytą ochronę. To, który wypełniacz do kartonów będzie w konkretnej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem, jest zależne z pewnością od rodzaju rzeczy którą wysyłacie. Najbardziej narażone na awarie są przedmioty ze szkła i urządzenia elektroniczne, ale nawet wysyłając tego rodzaju rzeczy mamy możliwość je bezpiecznie zapakować. Na rynku są dostępne przykładowo specjalne pudełka na butelki, które pozwalają posyłać je w prawie że 100%-owo pewny sposób. Odpowiednie zabezpieczenia powinno się stosować tym bardziej, że nie jest to rozwiązanie szczególnie drogie oraz z pewnością nie nadszarpnie w ogromnym stopniu budżetu wręcz niewielkiego internetowego sklepu.

Jeśli musicie wysłać wyjątkowo dużą ilość kruchych urządzeń to istnieje możliwość także rozważyć zaopatrzenie się w jakieś urządzenie służące do przygotowywania takich wypełnień na miejscu. Codziennym wyjściem są narzędzia do poduszeczek z powietrzem.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *