Różnorakie języki potrafią tworzyć mózg na różnorakie sposoby.

Ponieważ 8 mld. osób żyje na jedynej dotąd znanej planecie we wszechświecie, ważne jest, abyśmy się dogadywali. I jak poświadczy prawie każdy terapeuta relacji, bardzo dobra komunikacja jest podstawą do tego, żeby się móc ze sobą dogadać. Staje się to znacznie prostsze, jeżeli co najmniej zdołacie porozumiewać się nawzajem.Ale nauka języka obcego jest trudniejsza. Język a także kultura są tak splecione, iż edukacja obcego języka buduje zrozumienie a także zapewnia bardzo głęboki wgląd w to, jak inne osoby odbierają otaczający świat.

Językowi relatywiści uważają, że, sądzą, że sposób, w jaki postrzegamy świat, jest budowany przez język, którego używamy na co dzień.Przeprowadzone badania pokazały nawet, że ta sama jednostka może mieć różnorodne odpowiedzi na pytania zależnie od języka, w którym pytanie jest tworzone!Różnorodne języki potrafią budować mózg na różne sposoby. W poniektórych językach obcych współrzędne – północ, południe, wschód oraz zachód – są używane do opisania lokalizacji czegoś, nigdy subiektywnych terminów, takowych jak na przykład prawa i lewa. Nic dziwnego, że jednostki posługujące się tymi językami mają wyjątkowe zdolności jeśli chodzi o nawigację przestrzenną.Edukacja języków zapewnia wgląd w konkretne tradycje kulturowe, które pomogły ukształtować dany język.

Przykładowo w chińskim języku istnieją różnorakie słowa dla krewnych, w zależności od tego, czy znajdują się po stronie taty czy mamy i ich kolejności urodzenia. Dlaczego tak jest? Historycznie w Chinach pokazywało to ważne informacje dotyczące statusu społecznego danej osoby.Jeżeli więc radzenie sobie rzeczywiście zależy od tego, czy umiemy znaleźć się w sytuacji pozostałych ludzi, mówienie ich językiem ułatwia nam lepiej zrozumieć, jak inne osoby odbierają.

Czytaj dalej: Kurs japońskiego online

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *