Teraz w trakcie remontu albo budowania łazienki na pewno warto zamontować odwodnienie liniowe.

Teraz w trakcie remontu lub budowania łazienki niewątpliwie warto podłączyć odwodnienie tunelowe, mówiąc inaczej odpływ liniowy. To nic innego jak specjalna rynienka pod prysznicem, która odpowiada za odpływanie wody do rur kanalizacyjnych. Przy tym montażu przeważnie wybiera się podłoże kafelkowe.

 

Dzięki grawitacyjnemu odbiorowi wody nie tylko pod prysznicem, niemniej jednak również w zjazdach do piwnicy, garażach i basenach. Odprowadzenie wody odbywa się pod listwą przez specjalny syfon. Zazwyczaj takie tunelowe odwodnienie nazywane jest listwą odpływową, ponieważ pod takową listwą umiejscowiony jest naturalny albo wąski, wybudowany tunel, który odprowadza wodę do syfonu, a potem do kanalizacji. Montaż takich odpływów liniowych jest możliwy w dowolnym miejscu podłoża, czy to łazienki (jako łazienkowa armatura), podłogi w garażu czy w rozmaitych publicznych miejscach, jak na przykład prysznice w pływalniach i baseny. Zazwyczaj używane takie odwodnienie liniowe jest montowane w prysznicach, ażeby uprościć korzystanie przez osoby niepełnosprawne, jeżdżące na wózku albo które wymagają siadania, wtedy nie potrzeba żadnych brodzików lub krawędzi.

 

Wszystkie detale przydatne do montażu odpływu są zrobione ze stali nierdzewnej, to chroni przed korozją oraz gwarantuje niezmieniający się wystrój. Listwę zazwyczaj wąską a także podłużną można przykryć kaflami lub zdecydować się na listwę metalową z ozdobnymi detalami. Ogromny wybór listw odwodnienia umożliwia zachować design toalety a także dopasować do wyglądu łazienki, lub garażu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *