Etapy budowy – posadzka


Budowa domu to ogromne wyzwanie. Tak naprawdę każdy etap procesu budowy ma wpływ na następny. Teoretycznie mówi się, że najważniejsze są fundamenty, że to jest przecież podstawa. Jednak moim zdaniem wszystkie elementy są tak samo ważne.

Osobiście jestem na etapie tynków. Miałem zamiar sam je kłaść – wiadomo, że to zdecydowanie najtańsza opcja, a rosnące koszty to moja zmora. Jednak w związku z tym, że czas mnie goni, zima coraz bliżej, postanowiłem zatrudnić do tego etapu prac profesjonalną firmę, która zaczyna w poniedziałek, a kończy w środę! Cały dom! Jest to dla mnie niesamowite, że w tak krótkim czasie wykonają prace, które ja bym robił pewnie, w najlepszym razie, trzy miesiące.

Następny etap, który mnie czeka to posadzki betonowe. I tu mam kolejny problem. Chcąc zaoszczędzić musiałbym kupić odpowiednie materiały, sprzęty i osobiście, własnymi rękami musiałbym przystąpić do pracy. Trwać to będzie zapewne bardzo długo, ale za to jaka oszczędność! Hmm – kuszące. ALE! No właśnie tu pojawia się małe ALE. Nigdy tego nie robiłem więc taka wylewka mogłaby się okazać nie lada wyzwaniem.
Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest zatrudnienie specjalistów. W końcu równa posadzka betonowa jest tak samo ważna jak pozostałe etapy.

Na szczęście mam jeszcze trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji.

Polecamy również: posadzki maszynowe