Remont dachu.


Renowacja dachu to poważna i kosztowna inwestycja. Upływ czasu i warunki klimatyczne zmuszają nas do przeprowadzania remontu pokrycia domu co kilka, albo co kilkadziesiąt lat. Prowizoryczne usuwanie usterek, dokonywanie remontów dachu we własnym zakresie jest działaniem doraźnym i na dłuższą metę mało skutecznym. Pewnego dnia nasz dach przestanie skutecznie chronić nas przed zimnem i opadami.
Zanim zdecydujemy się na wymianę dachu na nowy warto rozważyć oferty firm dokonujących renowacji.
Przed rozpoczęciem renowacji niezbędne jest dokładne ustalenie zakresu remontu poprzedzone starannymi oględzinami domu. Od tego zależy czy i jakiego zakresu prac wymaga naprawa pokrycia dachowego, czy należy zamontować nowe rynny. Podczas renowacji można wyremontować komin, albo zburzyć stary i wznieść nowy. Fachowcy zadbają o konserwację więźby, drewnianych elementów podbitki, a także o obróbki blacharskie.
Dodatkowy wysiłek i środki finansowe warto ukierunkować na izolację dachu od wody i wilgoci. Hydroizolacja to ochrona domu przed największym niszczycielem jakim jest wilgoć. Na rynku materiałów budowlanych jest szeroka oferta produktów, dzięki którym udaje się wykonywać hydroizolacje mogące przetrwać najgorsze warunki klimatyczne i tym samym zabezpieczające nasz dom na wiele lat.

Przykładowe firmy wykonujące hydroizolacje: