Wcale nie tak rzadko w cywilnym życiu możemy mieć do czynienia z prawem.

Choć wydaje się nam, iż wcale nie mamy do czynienia z prawem (prywatnie jako pojedyncze osoby) to jednakże w większości może okazać się, iż jest całkowicie na odwrót. Poniżej jest lista najczęściej spotykanych przypadków, w których możemy nieoczekiwanie domagać się pomocy prawnej:

1. podział majątku, dział spadku, spadek
Najczęściej spotykanym przypadkiem udania się do instytucji Sądu osoby cywilnej, która to nigdy nie miała do czynienia z instytucjami prawa, są obietnice spadkowe, które powinno się dostarczyć w wypadku starań o spadek albo jeśli zostaje się wezwanym by złożyć zeznania jako świadek. W sytuacji, kiedy toczy się spór o podział majątku, kategorycznie przyda się tobie adwokat poznań. Prócz tego, jeżeli ustanowimy go pełnomocnikiem w naszej sprawie, uzupełni za nas wszystkie potrzebne pisma i będzie reprezentantem naszych interesów na rozprawach.

2. próba dochodzenia odszkodowania przed sądem
Prawnik może wam się przydać też w normalnej, życiowej sytuacji, w której to albo przydarzył się nam wypadek na drodze, albo też poślizgnęliśmy się na oblodzonych schodach, lub jeśli sąsiadka zalała wam sypialnię i grupa ubezpieczeniowa odmawia wypłacenia wam funduszy obejmujących odszkodowanie.

3. sporządzenie aktu notarialnego
Nie każda sytuacja musi się kończyć w sądzie. Kancelaria adwokacka to też miejsce, w którym mamy możliwość w obecności doświadczonego notariusza wykonać akt notarialny – czy to będzie testament, czy może przepisanie domu na swoje potomstwo. Jak się zatem okazuje na tych kilku zwykłych sytuacjach, wcale nie tak rzadko w zwyczajnym, cywilnym życiu będziemy mogli mieć do czynienia z prawem. Należy w tak zaistniałej okoliczności posiadać kogoś, kto będzie dobrze reprezentował nasze interesy.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *